Örneğin, çocuğunuza araba kullanmayı öğrettiğinizde, emniyet kemeri takmanın, dönmeden önce sinyal vermenin, araba sürerken hız yapmamanın ve mesaj atmamanın önemini vurguluyorsunuz. Bunları yaptıklarında kazaların gerçekleşmesi daha az olasıdır, ancak yaparlarsa, kaza veya incinmeleri daha az olasıdır.

Fakat çocuklarımıza gerçekten yaşam ve tavla oynama hakkında öğrettiğimiz şey önceliklidir. Önceliklerini anlamadılar ya da belirli bir zamanda neyin daha önemli olduğunu belirlemek için farklı seçeneklere nasıl farklı değerler koyacaklarını bilmiyorlarsa, asla ev ödevlerini yapmaz, odalarını temizlemez veya küçük kız kardeşlerine tavla nasıl dizilir karşı nazik olmazlar.

“Olgunluğun” en iyi tek ölçüsü, akıllıca öncelik verebilme yeteneğidir. Olgun bir kişi, dilinizi tutmanın fikrinizi ifade etmekten daha iyi olduğunu öğrenir. Çalışmak veya ders çalışmak, oyun oynamak veya rahatlamaktan daha önemliyken. Pahalı bir araba satın almak ya da para kazanmak olsun. Hafta sonunun ne kadarını bir işle uğraşarak, ailenle vakit geçirerek, ya da dinlenerek veya oynayarak geçirmeniz gerekir. Herkes için bir zaman ve ihtiyaç vardır, ancak birinin veya diğerinin daha yüksek önceliğe sahip olması gereken zamanlar vardır.

Advertisement

Çocuklara tavla öğretmeye geri döndüğümüzde, çocuklarımıza nasıl bir damalı oyun oynamayı seçeceğimizi öğrettiğimizde, yaşamlarının her alanında yararlı olacak becerileri önceliklerini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. BACKGAMMON ÖNCELEME.

Bir dama oyunu kararının gerçek özü budur. Vurmalı mıyım yoksa işaret etmeli miyim? Aşağıdaki Pozisyon one’de hangisi daha yüksek önceliğe sahip?

Gördüğünüz gibi, bilgisayar bize normal (para) bir durumda vurmanın daha yüksek önceliğe sahip olduğunu söyler ve bunun bir çok vuruş yapma veya bir noktaya değme seçeneğinin olduğu ilk oyundaki oyunlarda geçerli olduğunu öğrendik. Aslında, oyunun başlarında oyunların genel bir “hiyerarşisi” vardır:

one. Hit

two. Bir noktaya değin

3. Stratejik bir oyun yapın

four. güvenle oyna

Tabii ki, hemen hemen her kuralın istisnaları var. Örneğin, yukarıdaki konumda, three-1 ile vurmayacaksınız, bunun yerine 5 puan kazanacaksınız. 5 puan yapmak, four puan yapmaktan çAlright daha değerlidir… .it daha yüksek bir önceliktir, ancak aynı zamanda, 3-1 ile vurmak, 8 sayıyı vurur ve 7 puan alarak veya vurmayı izlemeyi zorlaştırır. vurulursa bir sonraki dönüşe geri dön.

Share This Story

Get our newsletter